CBRE

Tlačiť

Kancelárska Bratislava dosiahla magickú hranicu 1,3 milióna m2

(Zdroj: www.stavebneforum.sk ,  Dátum: 15.02.2010)
Trh s kancelárskymi priestormi v hlavnom meste Slovenska pokračoval v poslednom kvartáli roku 2009 v klesajúcich hodnotách a zlepšenie nemožno očakávať ani v roku 2010, predpovedá medzinárodná realitná poradenská spoločnosť CB Richard Ellis (CBRE) vo svojej správe Market View, ktorú prezentovala na štvrtkových pracovných raňajkách. Napriek tomu pribudlo v priebehu minulého roka v Bratislave 130 000 m2 moderných kancelárskych priestorov, ktoré tak dosiahli magickú bilanciu celkovej plochy 1,3 milióna m2!
Tlačiť

CBRE: Zásoby budú na pol roka

(Zdroj: reality.etrend.sk , Dátum: 11.02.2010  Autor: Peter Kremský )
Kancelárií sa v Bratislave vlani postavilo dvakrát viac, ako bolo treba. Nové projekty stoja, o rok budú chýbať. Tento rok by sa v Bratislave mali dokončiť kancelárske priestory najmä v centre Bratislavy - v komplexoch River Park a Eurovea. Celkovo by podľa výpočtov poradenskej spoločnosti CB Richard Ellis na trh malo pribudnúť zhruba 72-tisíc štvorcových metrov nových kancelárií, zhruba 60 percent vlaňajška. Dopyt sa predpokladá v objeme 55 až 65-tisíc m2.
Tlačiť

Reding si predal sídlo

(Zdroj: reality.etrend.sk , Dátum: 20.01.2010  Autor: Peter Kremský )
Kancelárska budova Reding Tower na Račianskej ulici v Bratislave zmenila majiteľa. Koncom minulého roka ju stavebná spoločnosť Reding predala realitnému investorovi, spoločnosti Rimo, s.r.o. so sídlom v Komárne. Obchod sprostredkovali konzultačné firmy CB Richard Ellis a Neuropea. Cenu partneri nezverejnili.
Tlačiť

Kancelárie sa kopia na sklade

(Zdroj: Trend , Strana: 58,59; Dátum: 14.01.2010 Financie Autor: Peter Kremský )
Kancelársky svet sa mení. Na jednej strane sa prudká výstavba v Bratislave zabrzdila, nových klientov je poskromne. Firmy si do priveľkých priestorov privádzajú podnájomníkov, aby ušetrili. Na druhej strane úspešní podnikatelia využívajú situáciu na presťahovanie sa do lepšieho za výhodnú cenu. A nielen v rámci Bratislavy. Kríza priťahuje na Slovensko veľké ryby. Hoci sa bujnenie obrovských kancelárskych komplexov zaseklo, neprišla taká katastrofa, ako sa očakávalo.
Tlačiť

Máte teraz historickú šancu platiť menej

(Zdroj: Hospodárske noviny , Strana: 19 , , Autor: Táňa Rundesová Dátum: 11.01.2010)
Máte teraz historickú šancu platiť menej Rozhovor Joerg Kreindl, riaditeľ CB Richard Ellis na Slovensku, aj o perspektíve kreatívnych developerov pre HN: Nejedna komerčná stavba, ktorá pred krízou vyzerala ako „tutovka", je dnes prázdna. Nemá nájomníkov ani kupcov. Jej využitie sa črtá najskôr v druhej polovici roka, ak nie neskôr.
Tlačiť

Lacnejší nájom

(Zdroj: Hospodárske noviny , Strana: 19 , , Autor: Táňa Rundesová Dátum: 11.01.2010)
Lacnejší nájom? Najvhodnejší čas O lepšiu zmluvu sa teraz snažia i prevádzky v obchodných centrách. Nie všade sa to podarí. Bratislava - Postavíme a potom uvidíme, čo s tým. Tak takýto prístup developerov a prenajímateľov, ktorí tu najmä od roku 2005 „naslepo" nastavali desiatky objektov s cieľom prenajať ich až po dokončení, sa skončil. Tisícky štvorcových metrov teraz ležia ladom - nie je o ne dostatočný záujem.