CBRE

Tlačiť

REALITY: Kancelárie v Bratislave tvorili v 3. kvartáli 1,3 mil. m2

(SITA | 14.10.2009 | Podnikové informácie, Ekonomický, | kf;bt )
Podľa realitnej spoločnosti CB Richard Ellis existuje vysoké riziko, že bez nových projektov odštartovaných v tomto roku sa trh v Bratislave stane počas roka 2011 nenasýteným. V súvislosti s uvedeným trendom prichádza od CB Richard Ellis a developera Quinlan Private Golub iniciatíva zameraná na pomoc firmám k zníženiu nákladov v oblasti nájmu kancelárskych priestorov.
Tlačiť

Realitné investície sa stále prepadávajú

(www.eTrend.sk; 07/05/2009; Martin Rojko )
Za prvé tri mesiace dosiahli v SVE najnižšiu sumu od roku 2003

Objem investícií do komerčných nehnuteľností v prvom štvrťroku v regióne strednej a východnej Európy dosiahol 220 miliónov eur. To je tretina objemu zaznamenaného v poslednom vlaňajšom kvartáli a najnižšia suma od roku 2003. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti CB Richard Ellis.
Tlačiť

Obchody pribudnú aj v recesii

(HN; 27/04/2009; s.: 13; Norbert Vrabec ; Zaradenie: Podniky & trhy)
Záujem o nové nákupné priestory pretrváva. Developeri idú viac do regiónov.

Trnava - Výstavba nových obchodných priestorov na Slovensku pokračuje aj napriek pretrvávajúcej recesii na trhu s komerčnými nehnuteľnosťami. Len v priebehu tohto roka by malo pribudnúť okolo 115-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy nákupných centier. Z nich až dve tretiny na západe krajiny. Developeri zároveň avizujú, že čoraz väčší podiel retailu sa bude koncentrovať mimo hlavného mesta.
Tlačiť

V tomto roku pribudne 115 tisíc metrov štvorcových nákupných centier

(ekonomika.sme.sk; 26/04/2009; SITA ; Zaradenie: Reality)
V cenách firemných priestorov sa v porovnaní s ostatnými krajinami eurozóny nachádzame naspodku.

BRATISLAVA. Slovensko disponovalo v prvom tohtoročnom štvrťroku prenajímateľnou plochou nákupných centier v celkovej rozlohe 720,4 tis. metrov štvorcových. Oproti roku 2005 to predstavuje takmer zdvojnásobenie prenajímateľnej plochy, pričom aktuálne je na Slovensku celkovo 44 moderných obchodných centier. Vyplýva to zo správy o nákupných centrách na Slovensku "Retail Report za prvý kvartál 2009" spoločnosti CB Richard Ellis (CBRE). Z hľadiska rozlohy prenajímateľnej plochy dominujú na trhu malé projekty od 5 tis. do 20 tis. metrov štvorcových s 52-percentným podielom. Stredne veľké projekty (od 20 tis. do 40 tis. metrov štvorcových) majú 28 % podiel na celkovej prenajímateľnej ploche nákupných centier.
Tlačiť

Plus pre Slovensko: lacný prenájom

(HN; 20/04/2009; s.: 16; Marta Hilkovičová ; Zaradenie: Podniky a trhy)
V cenách firemných priestorov sa v porovnaní s ostatnými krajinami eurozóny nachádzame naspodku.

Bratislava - Výška ceny nájmu kancelárskych priestorov je jedným z hlavných faktorov sťahovania sa firiem na nové trhy. Slovensko figuruje v segmente prenájmu takmer naspodku rebríčka, na 24. mieste v rámci Európy. Preto existuje veľký predpoklad, že zahraničné spoločnosti u nás nájdu vhodné podmienky na umiestnenie svojho biznisu, keďže pri porovnaní cien sa tie slovenské nachádzajú priemerne 10 až 15 percent pod úrovňou cien v Európskej únii. Podľa Cushman & Wakefield zažil náš realitný trh boom v roku 2007 a následne začal klesať. Aj vďaka výhodnejšiemu nájmu na náš trh v minulom roku vstúpilo niekoľko firiem, ich počet bol medziročne nižší, no takisto i cena nájmu.